Historie a současnost značky Quick Step

Quick Step Výrobní značka Quick Step je známa především v segmentu podlahových krytin. Společnost, která si své renomé získala během několika dlouhých let. Produktové portfolio se z laminátových podlah rozšířilo také na podlahy dřevěné nebo vinylové.

Pojďme se však na Quick Step podívat pěkně popořádku. Zabrouzdejme do historie firmy, k jejím kořenům a zahájení výroby podlahového materiálu.

Založení společnosti Quick Step

Nežli se na trhu vůbec ukázala značka Quick Step, byla založena společnost UNILIN, jež vznikla v roce 1960. Šlo o ryze lnářský průmysl v belgickém Ooigem, který v prvopočátku neměl za úkol tvořit podlahy, nýbrž kartony.

Teprve až po dlouhých třiceti letech, během nichž docházelo k rozvoji produkce a k spoustě inovativních výzkumů vstupuje na trh značka Quick Step. Od roku 1990 se začíná psát cesta profesionálního a cenově dostupného výrobce podlahových krytin.

První modelovou řadu tvořily samozřejmě laminátové podlahy.

Důležité mezníky firmy Quick Step

Postupem času docházelo k rozvoji původního průmyslového závodu, z něhož se v průběhu chvíle stala jednička na trhu s podlahovými krytinami. Neustálé zdokonalování, obnovování a promýšlení mělo za cíl jediné, uspokojit zákazníky ve všech ohledech.

Společnost UNILIN datuje ve své historii hned několik zásadních období.

  • Rok 1997 – Na trhu se objevuje patentovaný zacvakávací systém zvaný UNICLIC, s nímž je pokládka laminátových podlah daleko snazší, než kdykoliv předtím.
  • Rok 2001 – Zlomové období pro laminátovou podlahu s drážkou ve tvaru písmene „V“. Ta sklidila značný obdiv. Zároveň dostávají laminátové produkty zcela novou přírodní podobu. Ta je velice věrná s originálem a působí dosti přirozeně.
  • Rok 2005 – Kvůli požadavkům tehdejšího trhu byla navržena speciální antistatická vrstva na laminátové podlahy, která zabraňovala jakýmkoliv elektrostatickým výbojům.
  • Rok 2006 – Období, v němž bylo hleděno především na estetiku. Vyrobeny byly doposud neexistující soklové lišty ve stejné barvě podlahy, včetně profilu INCIZO.
  • Rok 2007 – Od tohoto roku můžete volit nejenom laminátové podlahy do jednotlivých obytných místností, ale také modely určené do koupelny. Ty se pyšní svojí odolností proti vodě a vlhkosti.
  • Rok 2009 – Došlo k inovaci revolučního zacvakávacího systému INICLIC MULTIFIT. Zároveň jsou do produktového portfolia zařazeny dřevěné podlahy, respektive parketové podlahy.
  • Rok 2013 – Společnost UNILIN nezaostává za konkurencí a přináší syntetické vinylové podlahy, které prezentuje pod názvem LIVYN.

Dnes lze označit Quick Step podlahy za dlouhodobě prověřené a hlavně cenově dostupné, na rozdíl od některých jiných značek stejné kvality. Díky bohatým dekorům a vzorům si dokáže vybrat skutečně každý.

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy