Druhy stavební chemie

Stavební chemie - prášekStavební chemie je pojmem, jehož primární význam prozrazuje již samotný název této kategorie nejrůznějších produktů. Jde o látky, které mají ve většině případů tekutý stav a představují stavební doplněk k běžně používaným typům materiálů. Výjimkou není ani forma prášku, která je však následně kombinována s vodou či dalšími tekutými přísadami. Jednou z variant je také pasta.

Unikátní chemické složení, které přináší řadu přínosných vlastností, s nimiž může docházet k lepšímu spoji mezi jednotlivými prvky, k utěsnění a k podobným procesům.

Množství složek ve stavební chemii

V úvodu jsme naznačili, že stavební chemie nemusí být již hotovým a plně namíchaným produktem. Jejích praktických vlastností lze docílit i kombinací několika složek, jež jsou obsaženy v jednom produktovém balení. Z tohoto hlediska rozdělujeme stavební chemii dle množství složek.

  • Jednosložkové výrobky
  • Vícesložkové výrobky

Dvousložková stavební chemie schonoxJednosložková stavební chemie

Obvykle jde o sypkou směs, která v kombinaci s vodou či jinou látkou zajistí požadované vlastnosti a výslednou podobu. K přednostem patří bezpochyby nenáročnost na výsledné smíchání, ať už jde o jakýkoliv objem.

Vícesložková stavební chemie

Produkt, který se skládá hned z několika složek naráz, které je třeba v odpovídajícím poměru řádně promíchat, což lze považovat za náročnější činnost. K typickým představitelům patří například výrobky na bázi epoxidové pryskyřice.

Jaké jsou typy stavební chemie?

Na trhu je využíváno hned několik druhů stavební chemie, které se odlišují především díky své použitelnosti a chemickému složení. Z tohoto hlediska se lze často setkat s těmito výrobky.

  • Lepidla – Produkty určené k lepení nejrůznějších stavebních materiálů. Mezi jejich přednosti může patřit pevnost lepu, rychleschnoucí účinky, odolnost proti roztažnosti a vodě.
  • Penetrace – Tekuté látky, jejichž upotřebení lze nalézt v oblastech zlepšení přídržnosti všemožných materiálů. Penetrace mohou chránit před vlhkostí, zamezují rychlému vyschnutí nebo zpevňují danou plochu.
  • Nivelace – Podkladní stavební chemie, která je mnohdy nazývána, jako vyrovnávací. Speciální stěrkové látky, které slouží především pro vyrovnávání, popřípadě uhlazení konkrétní plochy.
  • Izolace – Hmota, která zabraňuje úniku tepla. Pasta, jež může být dokonale odolná, v závislosti na účelu využití.
  • Tmely – Nejčastěji mají silikonovou či akrylátovou podobu. Utěsnění nejrůznějších tenkých spár, například proti průniku vody. Mají vnitřní i venkovní použití.
  • Pěny – Izolační a těsnící složky, které jednoduše přilnou k patřičnému materiálu a mají bobtnající charakter. V závislosti na použití se odlišují svým chemickým složením.

Narazit lze samozřejmě i na řadu dalších typů stavební chemie, o nichž si povíme více v některém z našich dalších článků.

Tags: 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy